Za dávnými hrdiny z umělecké litiny

Délka trasy:

1 km

Nástupní místo:

Trasa začíná u Informačního centra Blanka na Rožmitálově ulici v Blansku, kde si můžete vyzvednout i vytištěný pracovní list. GPS: N 49°21.75577', E 16°38.60623'

Cílové místo:

Vhodné pro:

Obtížnost trasy:

Jde se městem po pěší zóně a parkem.

Podrobně o Questu:

Blansko je bránou Moravského krasu. Je ovšem také městem, kde se odedávna rodí krása z tajemného spojení železa, ohně a lidské práce. Železářská tradice zde trvá už od pravěku. V 19. století, za starohraběte Huga Františka ze Salm-Reifferscheidtu, přichází fenomén blanenské umělecké litiny. Ta se proslavila nejen v českých zemích, ale okouzlila takřka celou Evropu. I náš malý hrdina, šneček Krasík, se ve svémblanenském dobrodružství probouzí na jedné z litinových soch. Vydejte se společně s ním na procházku městem, do galerie blanenské litiny pod širým nebem.

Quest ze stažení:  Za dávnými hrdiny z umělecké litiny
 


Questo-tvůrci:

Doplňkové informace:

Quest si nemusíte sami tisknout, vytištěné pracovní listy ve formátu A3 jsou k mání v informační kanceláři Blanka. Trasa je určena přednostně rodinám s dětmi, pobaví mladší školáky. Trasa není dlouhá, je proto možné ji absolvovat i za horšího počasí a završit ji návštěvou expozice blanenské litiny na blanenském zámku. Budete potřebovat jen něco na psaní, možná i pevnou podložku.

URL: www.krasik.cz, www.muzeumblansko.cz

Email: kraskoinfo@gmail.com

Telefon: 511141728