S humorem a nadsázkou mezi dvěma moři procházkou aneb Smržovská hledačka druhá…

Parkhotel Smržovka, pramen Nisy, rozhledna Nisanka v Nové Vsi nad Nisou

Délka trasy:

3,5 km

Nástupní místo:

Parkhotel ve Smržovce (otevřeno každý den od 11 do 22 hod.). GPS: N 50°44.06845', E 15°14.66737'

Cílové místo:

rozhledna Nisanka v Nové Vsi nad Nisou; zpět k Parkhotelu lze dojít po vlastních stopách za asi 45 minut (nebo se vydejte k domovu)

Vhodné pro:

pro milovníky dalekých rozhledů a jizerskohorských rozhleden, hledače pramenů a gurmány. Dospělí úkoly hravě zvládnou v jakémkoli věku, děti budou potřebovat ppomoc. Ideální pro rodinu napříč generace

Obtížnost trasy:

půjdete po cestách asfaltových, lesních, štěrkových a travnatých, ale všechny jsou dobře schůdné; asi 300 metrů vede po dřevěném haťovém chodníčku dobře sjízdném i pro kočárky; na trase jsou jediné schody, kde budou kočárky potřebovat pomoc a pro vozíčky je tento úsek nesjízdný - lze jej snadno obejít s minimální ztrátou času.

Podrobně o Questu:

Doporučené vybavení na cestu: tužka, papír, dalekohled, krejčovský metr nebo pásmo, gurmáni (nebo hladovci) s sebou vezmou buřty na opékání (možno opékat u pramene Nisy)

Pro nalezení pokladu je třeba vyluštit tajenku – pozorně sleduj text a rozhlížej se kolem sebe! Hledané slovo dopiš na řádky, písmeno s příslušným číslem pak využij pro vyluštění tajenky. Tajenka ti napoví, kde hledat poklad.

Stáhněte a vytiskněte si:

> MAPA - POPIS TRASY - TAJENKA

 


Questo-tvůrci:

Hledačku vytvořili za slunečných květnových dnů roku 2016 Ivana, Květa, Jiřina, Lucka, Michal, Blažena, Kryštof a Julinka spolu s kroužkem dětí Jeřabinky z Jizerek; radou i veršem pomáhali manželé Lánských, Tereza, Vašek, Martin a Karolína. V rámci praxe pomohl Jakub. Mapu vytvořila blažená žena. Za ochranu a zábavu děkujeme Kivimu.
Děkujeme: Liberecký kraj, Parkhotel Smržovka – Patrik a Veronika Bonnanovi, město Smržovka, fa ŠtěPin, Lukáš Róka.
 
O hledačku se stará Spolek SUDÉTA Smržovka, e-mail: Ivana@Ivanahujerova.cz, tel.
602 411 387, garantem je Patrik Bonnan.
 

Tato hledačka vznikla v rámci projektu
„Hledačky ve Smržovce – tvoříme pro lidi a s lidmi“
s podporou Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory: 2. Regionální rozvoj, program: 2.6 Podpora místní Agendy 21
a s podporou města Smržovka.