S Karlem Egonem nahoru a dolů

Délka trasy:

Nástupní místo:

Informační středisko CHKO Křivoklátsko - Křivoklát (GPS: N 50°2.20327', E 13°52.24333'), označeno v mapě č.1), jen v době provozu TIC

Cílové místo:

Informační středisko CHKO Křivoklátsko - Křivoklát (GPS: N 50°2.20327', E 13°52.24333'), označeno v mapě č.1), jen v době provozu TIC

Vhodné pro:

Hledačka není vhodná pro ty, kdo mají pohybové omezení (cesta strmě stoupá). V úsecích na silnici je třeba zvýšené opatrnosti.

Obtížnost trasy:

Podrobně o Questu:

První křivoklátská hledačka vás provede okolím hradu po stopách jednoho z jeho majitelů, který nejvíce přispěl k rozvoji zdejší oblasti. Tajenka skrývá jméno toho, kdo mu byl na světě nejdražší. Hledačku v deštivých červnových dnech roku 2013 společně vytvořili Jiřina Prošková, Josef Jedlička, Barbora Bednářová Šafránková, Irena Smržová, Kateřina Kočí, Zuzana Eliška Veselá a Blažena Hušková. Hledačka je nová zábava nejen pro děti. Členky Klubu turistů z Nového Města na Moravě hledačku vyzkoušely a byly nadšené: „Připadali jsme si jako za mlada.“ Jelikož jsou už všechny babičky, těší se, že ne hledačku vyrazí s vnoučaty a pravnoučaty. Na svých cestách budou pátrat po dalších hledačkách. Těšíme se, až jim je připravíme. Přidejte se i vy, vytvořte si svou hledačku po místech, které znáte a máte rádi.

Obtížnost hledačky: střední
Délka hledačky: na poklidné projití budete potřebovat asi 1,5 hodiny.
Doporučené vybavení na cestu: tužka, papír, pohodlné boty, může se hodit dalekohled.
Začátek hledačky: Informační centrum IVS Budy (označeno v mapě č.1) v době provozu TIC
Zakončení hledačky: Informační centrum IVS Budy (v mapě č.1) v době provozu TIC
Upozornění: hledačka není vhodná pro ty, kdo mají pohybové omezení (cesta strmě stoupá). V úsecích na silnici je třeba zvýšené opatrnosti.


Quest zde: Quest_S_Karlem_Egonem_nahoru_a_dolu.pdf

MAPA QUESTU
 
 
 
 
 
Na realizaci projektu Questing spolupracují Actaea – společnost pro přírodu a krajinu,

Nadace Partnerství a LabyrinthPro s.r.o.
 

Projekt „Questing – speciální průvodce pro CHKO“ je finančně podpořen z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
 
Za obsah těchto webových stránek je výhradně odpovědná Actaea – společnost pro přírodu a krajinu a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.

 

Projekt „Questing – nové cesty za poznáváním místního přírodního a kulturního dědictví v České republice“ je finančně podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.
 


 
 
Questing vyvinula nestátní nezisková organizace Vital Communities ve Vermontu, USA, v roce 1995 a je vlastníkem příslušné obchodní známky.
 
 
 
 


Questo-tvůrci: