Putování za rudickými vodami

Délka trasy:

5 km

Nástupní místo:

Větrný mlýn v Rudici, tam lze vyzvednout i pracovní list. GPS: N 49°20.02588', E 16°43.67772'

Cílové místo:

Vhodné pro:

Pohodová trasa pro rodiny s malými dětmi

Obtížnost trasy:

Jde se po zpevněných, většinou lesních cestách, na jednom místě pak po nezpevněné pešině loukou.

Podrobně o Questu:

Přestože Rudice leží na kopci, voda je zde přítomna v mnoha podobách. Jednou se propadá hluboko do podzemí,razí si cestu dlouhým labyrintem chodeb a po mnoha kilometrech opět vyvěrá na povrch, jindy zas o sobě dává vědět v podobě jezírek na místě zatopených starých důlních děl a v okolních lesích nechybí ani průzračné studánky. Se všemi těmito podobami vod se během našeho putování setkáme.

Na cestu si vemte: pracovní list, tužku nebo pastelku, vhodná je i pevná podložka na pracovní list, ale přinejhorším můžete psát i spolupoutníkovi na zádech.
 


Questo-tvůrci:

 

Quest si nemusíte sami tisknout, vytištěné pracovní listy ve formátu A3 jsou k mání ve větrném mlýně, který funguje jako muzeum. Trasa je určena i nejmenším dětem. Pro jejich pobavení jsou po cestě rozmístěny 3 gravírované obrázky, které si děti přetisknou na pracovní list technikou frotáže (znáte jiště z dětství, když jste si zkoušeli přes papír překreslit minci). Je proto vhodné vzít si s sebou obyčejnou tužku nebo pastelku. Nějakou by vám ale měli půjčit i přímo ve mlýně.

 

URL: www.krasik.cz

Email: kraskoinfo@gmail.com

Telefon: 511141728

Adresa: Rudice 7, 67906