Nisanka – Parkhotel aneb Smržovská hledačka JAKOtřetí…

rozhledna Nisanka v Nové Vsi nad Nisou, pramen Nisy, Parkhotel Smržovka

Délka trasy:

3,5 km

Nástupní místo:

rozhledna Nisanka v Nové Vsi nad Nisou (GPS: N 50°43.85595', E 15°12.84958')

Cílové místo:

Parkhotel Smržovka

Vhodné pro:

pro milovníky dalekých rozhledů a jizerskohorských rozhleden, hledače pramenů a gurmány. Dospělí úkoly hravě zvládnou v jakémkoli věku, děti budou potřebovat pomoc. Ideální pro rodinu napříč generacem

Obtížnost trasy:

půjdete po cestách asfaltových, lesních, štěrkových a travnatých, ale všechny jsou dobře schůdné; asi 300 metrů vede po dřevěném haťovém chodníčku dobře sjízdném i pro kočárky; na trase jsou jediné schody, kde budou kočárky potřebovat pomoc a pro vozíčky je tento úsek nesjízdný - lze jej snadno obejít s minimální ztrátou času.

Podrobně o Questu:

Doporučené vybavení na cestu: tužka, papír, dalekohled, krejčovský metr nebo pásmo, gurmáni (nebo hladovci) s sebou vezmou buřty na opékání (možno opékat u pramene Nisy)

Pro nalezení pokladu je třeba vyluštit tajenku – pozorně sleduj text a rozhlížej se kolem sebe! Hledané slovo dopiš na řádky, písmeno s příslušným číslem pak využij pro vyluštění tajenky. Tajenka ti napoví, kde hledat poklad.

Stáhněte a vytiskněte si:

> MAPA-POPIS-TAJENKA


Questo-tvůrci:

Verše tvořili Lucka, Květa, Ivana a Michal. Jako mapu upravily Karolína a Ivana.
 
Děkujeme: Liberecký kraj, Parkhotel Smržovka – Patrik a Veronika Bonnanovi, město Smržovka, fa ŠtěPin, Lukáš Róka - dřevořezby.
 
O hledačku se stará Spolek SUDÉTA Smržovka, e-mail: Ivana@Ivanahujerova.cz, tel.
602 411 387, garantem je Patrik Bonnan.
 
Questing vyvinula nestátní nezisková organizace Vital Communities ve Vermontu, USA, v roce 1995 a je vlastníkem ochranné známky.


Tato hledačka vznikla v rámci projektu
„Hledačky ve Smržovce – tvoříme pro lidi a s lidmi“
s podporou Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory: 2. Regionální rozvoj, program: 2.6 Podpora místní Agendy 21
a s podporou města Smržovka.