Mokřadní spirálou na záchrannou stanici

Délka trasy:

4,8 km

Nástupní místo:

Restaurace Pergola u svatého Víta (GPS: N 49°1.16300', E 14°46.87183'), z centra Třeboně 3 km po modré značce, lze dojet i autem

Cílové místo:

Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata, Český nadační fond pro vydru, Třeboň (návštěva možná v otevíracích hodinách záchranné stanice nebo po telefonické dohodě – tel. 384 722 088)

Vhodné pro:

Hledačka není vhodná pro ty, kdo mají pohybové omezení

Obtížnost trasy:

Podrobně o Questu:

Obtížnost hledačky: místy náročná na orientaci (je třeba pozorně sledovat text a mapu)
Délka hledačky: délka 4,8 km, na poklidné projití budete potřebovat asi 2hodiny
Doporučené vybavení na cestu: tužka, papír, pohodlné boty, repelent, dlouhé kalhoty, může se hodit dalekohled
Začátek hledačky: restaurace Pergola u svatého Víta (z centra Třeboně 3 km po modré značce, lze dojet i autem)
Zakončení hledačky: Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata, Český nadační fond pro vydru, Třeboň (návštěva možná v otevíracích hodinách záchranné stanice nebo po telefonické dohodě – tel. 384 722 088)
Upozornění: Průchodnost hledačky závisí na stavu vody – při vysoké hladině vody v Rožmberku (zejména na jaře) jsou části hledačky na lukách silně podmáčené nebo zaplavené. Část hledačky je vedena po úzké dřevěné lávce – je třeba opatrnosti. Hledačka není vhodná pro ty, kdo mají pohybové omezení.

Pro nalezení pokladu je třeba vyluštit tajenku – pozorně sledujte text!

Quest zde: Quest_Mokradni_spiralou_na_zachrannou_stanici.pdf

 

MAPA QUESTU
 
 
 
Na realizaci projektu Questing spolupracují Actaea – společnost pro přírodu a krajinu,

Nadace Partnerství a LabyrinthPro s.r.o.
 

Projekt „Questing – speciální průvodce pro CHKO“ je finančně podpořen z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
 
Za obsah těchto webových stránek je výhradně odpovědná Actaea – společnost pro přírodu a krajinu a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.

 

Projekt „Questing – nové cesty za poznáváním místního přírodního a kulturního dědictví v České republice“ je finančně podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.
 


 
 
Questing vyvinula nestátní nezisková organizace Vital Communities ve Vermontu, USA, v roce 1995 a je vlastníkem příslušné obchodní známky.
 
 
 
 


Questo-tvůrci: