Na realizaci projektu „Questing“ v České republice spolupracují Actaea – společnost pro přírodu a krajinu, Nadace Partnerství a LabyrinthPro s.r.o.

Questing vyvinula nestátní nezisková organizace Vital Communities ve Vermontu, USA, v roce 1995 a je vlastníkem příslušné obchodní známky.
 

Questing – speciální průvodce pro CHKO

V rámci projektu bude přeložena publikace o questingu z anglického originálu, která bude doplněna hledačkami (questy) z České republiky. Vznikne tak průvodce hledačkami – questy CHKO. Kniha bude obsahovat část teoretickou, určenou pro pracovníky CHKO, obce, školy a nejrůznější spolky, jak rozvíjet metodou questingu udržitelný turistický ruch v daném území, a část praktickou. V praktické části budou publikovány questy, které budou vytvořeny v rámci projektu v pěti vybraných územích – CHKO Jeseníky, CHKO Třeboňsko, CHKO Křivoklátsko a CHKO Jizerské hory a na vybraných chráněných nebo přírodovědně zajímavých lokalitách v Praze.
V roce 2013 byly v rámci projektu uspořádány 4 úvodní semináře „Questing – teorie a praxe“ a bylo vytvořeno 7 hledaček neboli questů. Celkem bude vytvořeno 10 hledaček, které spolu s dalšími vytvoří základ sítě.
V rámci projektu byly vytvořeny webové stránky www.questing.cz, kde jsou k dispozici základní informace o questingu a všechny již vytvořené questy.

 
 

Projekt „Questing – speciální průvodce pro CHKO“ je finančně podpořen z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.
 
Za obsah tohoto dokumentu je výhradně odpovědná Actaea – společnost pro přírodu a krajinu a nelze jej v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.


 


 

 

Questing – nové cesty za poznáváním místního přírodního a kulturního dědictví v České republice

V rámci tohoto projektu je zčásti podpořen překlad publikace o questingu, která bude manuálem a zároveň průvodcem po vzniklých hledačkách (questech), a také vznik těchto webových stránek. Dále bude uspořádán seminář na tvorbu questů, kde budou vyškoleni odborníci, místní aktivní lidé na tvorbu questů. V rámci semináře vznikne 1 quest. Další 4 questy budou vytvořeny účastníky semináře za odborné asistence a metodické pomoci. Vznikne základ sítě questů pro území České republiky. V rámci tohoto projektu vzniknou questy především v Karviné, Ostravě a Frýdku-Místku ve spolupráci s místními organizacemi (školy, NNO, zájmové organizace).
 

Projekt „Questing – nové cesty za poznáváním místního přírodního a kulturního dědictví v České republice“ je finančně podpořen z programu Pro budoucnost Nadace OKD.


 

 • 30. 10. 2014
  Vyšla kniha Questing

  Nová kniha o questingu

   
  13. 9. 2014
  Tvorba questu v Karlovicích

  PO STAVBÁCH STOJÍCÍCH I ZBOŘENÝCH ZA KARLOVICKÝMI KOŘENY

   
  Všechny aktuality
 • září 2022
  poútstčtsone
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  Všechny akce
 • Actaea ― společnost pro přírodu a krajinu

  Zabýváme se udržitelným rozvojem na místní a regionální úrovni, informujeme veřejnost a prodíme osvětu v oblasti udržitelného rozvoje, ochrany přírodního a kulturního dědictví, ochrany krajiny a životního prostředí a zabýváme se environmentální výchovou, vzdělávánm a osvětou.

 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.