Aktuality

Hledačka pro všechny generace

Převzato ze stránek www.toulcuvdvur.cz

PRAHA 3.11. 2013 – první listopadová neděle bude na Toulcově dvoře patřit všem, kteří mají rádi nové outdoorové hry. Čeká vás slavnostní otevření první pražské qustingové trasy „Pod vodou, nad vodou, nic není jen náhodou“. Je to hra pro malé i velké objevitele, na jejímž konci čeká poklad. Nečekejte však, pouhou honbu za pokladem, při této hře je právě i cesta cílem! Zahajujeme v 15 hodin v Toulcově dvoře.
 

Hra pochází ze Skotska a Anglie, kde má dlouholetou tradici a je známá jako „letterboxing”. U nás se pro tuto hru zavedl název „hledačka” či „Questing”. Text hledačky (quest) vede hráče po stálé trase, nabízí jim různé indicie a jejich správné rozluštění je nakonec dovedek „pokladu“.
„K tvorbě dobré hledačky je třeba důkladně se seznámit s místním přírodním, kulturním a historickým dědictvím a tyto znalosti pak vtipně a kreativně využít. Questing je zábava a poučení současně a má význam nejen pro místní obyvatele, ale i jako turistická atraktivita.
V Anglii a Skotsku je populární 150 let, v USA má dvacetiletou historii a jeho popularita stále roste“, přibližuje tématiku lektorka RNDr. Blažena Hušková.
První hledačku na území hlavního města Prahy vytvořil tým z Toulcova dvora ve spolupráci
s občanským sdružením Actaea a dalšími subjekty.  Trasa a text se připravoval v průběhu srpna pod vedením lektorky Blaženy Huškové v rámci projektu „Questing“.  Poklad je již ukryt a jeho strážce - Vodník Kvítko - se nemůže dočkat svých prvních návštěvníků.
Naše trasa Vás povede přírodou i historií Hostivaře a dává možnost pohlédnout na známá místa jinýma očima. Trasa hledačky není nijak značena v terénu nebo opatřena informačními tabulemi“, upozorňuje návštěvníky Lucie Kadziolková, členka realizačního týmu z Toulcova dvora.
 
„Každá hledačka je tematicky zaměřená, pro naši hledačku jsme zvolili téma vodního živlu, bez kterého si starousedlíci Hostivař nemohou ani představit”, říká Lenka Skoupá z realizačního týmu.
 
Propojení zábavy a poučení v nekomerčním pojetí Questingu přinese radost všem, bez rozdílu věku. Trasa je vhodná pro rodiny s dětmi, dostupná pro cyklisty i seniory; byla prověřena v rámci teambuildinové akce Toulcova dvora. Začátek trasy se nachází poblíž Toulcova dvora, u zastávky autobusu č. 177 – Selská.
 
Text hledačky a mapku najdete na našich webových stránkách, vyzvednutí textu a mapky je možné v otvírací době Infocentra Tou
lcova dvora.  

 • 30. 10. 2014
  Vyšla kniha Questing

  Nová kniha o questingu

   
  13. 9. 2014
  Tvorba questu v Karlovicích

  PO STAVBÁCH STOJÍCÍCH I ZBOŘENÝCH ZA KARLOVICKÝMI KOŘENY

   
  Všechny aktuality
 • leden 2022
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  Všechny akce
 • Actaea ― společnost pro přírodu a krajinu

  Zabýváme se udržitelným rozvojem na místní a regionální úrovni, informujeme veřejnost a prodíme osvětu v oblasti udržitelného rozvoje, ochrany přírodního a kulturního dědictví, ochrany krajiny a životního prostředí a zabýváme se environmentální výchovou, vzdělávánm a osvětou.

 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.