Aktuality

Chcete poznat Vimperk jinak? Zahrajte si quest

Převzato ze stránek www.krasec.cz

Na podzim tohoto roku uspořádala ve Vimperku ZO ČSOP Šumava spolu s Nadací Partnerství workshop zaměřený na vytvoření první šumavské hledačky, tzv. questu.
„Questing pochází z Anglie, kde má tradici více jak 150 let. Je to vlastně hra, můžeme říci hledačka, která vede hráče po stálé trase, nabízí jim různé indicie a jejich správné rozluštění je nakonec dovede k odměně, k pokladu“, říká Blažena Hušková, lektorka Nadace Partnerství a pokračuje, „tvorba hledačky je vlastně interpretace místního dědictví za spoluúčasti veřejnosti. Do její tvorby se totiž obvykle zapojují, stejně jako ve Vimperku, představitelé neziskových organizací, škol, informačních středisek a orgánů státní správy a samosprávy. K tvorbě dobré hledačky je nutné důkladně se seznámit s místním přírodním, kulturním a historickým dědictvím a tyto znalosti pak vtipně a kreativně využít při její tvorbě.“

Vimperská hledačka „Od kořenů ke korunám“ je asi třicátou v celé České republice, vůbec první na Šumavě a jejím tématem jsou hlavně stromy. Jana Zrnová, členka ZO ČSOP Šumava, vysvětluje, „jde tedy o hru, ke které je potřeba stáhnout a vytisknout si průvodce, na kterém je mapa trasy a veršovaný text s otázkami. Poté co projdete trasu a správně odpovíte na zadané otázky, získáte tajenku. S tajenkou pak můžete zajít do Turistického informačního střediska na Náměstí Svobody ve Vimperku, kde získáte malou odměnu.“

Průvodce s mapkou lze nyní stáhnout na webových stránkách www.csopsumava.cz nebo si jej lze v tištěné podobě vyzvednout v Turistickém informačním středisku ve Vimperku. V blízké době bude ke stažení i na webových stránkách vimperského informačního střediska.

Další informace o questu lze získat na info@csopsumava.cz nebo na tel. č. 777 812 835.

Bc. Jakub Hromas, DiS.

ZO ČSOP Šumava

tel. č. 777 812 835

jakub.hromas@csopsumava.cz

 • 30. 10. 2014
  Vyšla kniha Questing

  Nová kniha o questingu

   
  13. 9. 2014
  Tvorba questu v Karlovicích

  PO STAVBÁCH STOJÍCÍCH I ZBOŘENÝCH ZA KARLOVICKÝMI KOŘENY

   
  Všechny aktuality
 • leden 2022
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  Všechny akce
 • Actaea ― společnost pro přírodu a krajinu

  Zabýváme se udržitelným rozvojem na místní a regionální úrovni, informujeme veřejnost a prodíme osvětu v oblasti udržitelného rozvoje, ochrany přírodního a kulturního dědictví, ochrany krajiny a životního prostředí a zabýváme se environmentální výchovou, vzdělávánm a osvětou.

 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.